Dana 10. i 11. lipnja 2025. održan je zajednički sastanak PRIMA projekata Safe-H2O-Farm, NPP-SOL i TELENITRO u organizaciji prof. Michele Farneselli (koordinatorice projekta Safe-H2O-Farm) na Odjelu za poljoprivredne, prehrambene i okolišne znanosti Sveučilišta u Perugii.
Tijekom dvodnevnog programa sudionici su imali priliku razmijeniti znanja i predstaviti dosadašnje rezultate istraživanja usmjerenih na smanjenje onečišćenja i zaslanjenja voda uzrokovanih agri-food aktivnostima. Poseban naglasak stavljen je na inovativne pristupe održivom upravljanju vodnim resursima u poljoprivredi.
Na sastanku su sudjelovali i predstavnici našeg istraživačkog tima: dr. sc. Elda Vitanović i dr. sc. Maja Jukić Špika, koje su aktivno doprinijele raspravama o implementaciji održivih praksi na terenu.
Drugi dan sastanka obuhvatio je terenski posjet u sklopu projekta Safe-H2O-Farm, uključujući:
-istraživačku lokaciju za uzgoj rajčice na otvorenom u mjestu Papiano
-maslinik u području Spello
Zajednički sastanak ojačao je međuprojektnu suradnju, omogućio razmjenu iskustava i ponudio konkretne uvide iz prakse, čime se dodatno doprinosi ostvarenju ciljeva PRIMA inicijative.




